Důležité informace pro sjednání pohřbu

Pokud čelíte úkolu organizovat pohřeb, je důležité vědět, co je třeba přinést s sebou. Zde je seznam věcí, které byste měli mít při první návštěvě pohřební služby:

  • Doklady zesnulého: Přineste občanský průkaz zesnulého, popř. kartičku pojišťovny. V případě, že byl zesnulý ženatý/ vdaná, je potřeba mít rodné číslo manžela/manželky
  • Oděv pro zesnulého: Vyberte vhodný oděv pro zesnulého, který bude použit během obřadu.
  • Ohledací list od lékaře: Pokud Vám byl předán ohledací list pro pohřební službu od lékaře, přineste ho s sebou.
  • Fotografie zesnulého: Pro smuteční oznámení nebo jiné účely můžete přinést fotografii zesnulého, ale také fotografii v elektronické podobě můžete zaslat na e-mailovou adresu: pohrebnisluzba@velgo.cz

Nejčastější otázky a odpovědi

Pokud jste přišli na naše stránky, abyste se dozvěděli více o přípravě pohřbu, doufáme, že zde najdete veškeré informace, které budou pro Vás užitečné a nápomocné.

V případě úmrtí v bytě nejprve zavolejte lékaře pro potvrzení úmrtí. Obvodního nebo záchrannou službu na čísle 155.

Následně kontaktujte naši pohřební službu na tel. +420 732 689 747 (NONSTOP) , kde Vám pomůžeme s organizací pohřbu a dalšími nezbytnými kroky.

Doporučujeme vybrat oděv, ve kterém se zesnulý cítil pohodlně a který odráží jeho osobnost. Obuv není nutná. Pokud máte specifické přání nebo požadavky, neváhejte nás informovat.

Pro dámy: spodní prádlo, punčochové kalhoty, šaty nebo dámský kostýmek s halenkou. Obuv není potřebná.

Pro pány: spodní prádlo, ponožky, košile, kravata, společenský oblek. Pokud oblek zesnulý rád nenosil, můžete zvolit i neformální oděv anebo v čem se cítil nejlépe. Obuv není potřebná.

Nabízíme různé typy pohřbů, tradiční pohřbívání do hrobu, zpopelnění nebo alternativních pohřebních ceremoniálů. Vše se snažíme přizpůsobit individuálním přáním a požadavkům.

Stejně tak je možné vybrat církevní pohřeb v kostele nebo občanský např. ve smuteční síni.

Po pohřbu je třeba zajistit několik důležitých kroků. Úmrtní list obdržíte od matričního úřadu v místě úmrtí (nikoliv v místě bydliště), který je nezbytný pro řadu administrativních úkonů.
Pokud se jednalo o kremaci, urnu s popelem zesnulého vyzvednete v pohřební službě v závislosti na předchozí dohodě.